Nový energetický štítek pro vysavače Bosch: vysoký výkon, nízká spotřeba energie

image

S uvedením energetických štítků lze nyní prodávat vysavače pouze s příkonem nížším než 1 600 W. A limit se bude snižovat na 900 W od 1. září 2017. Snižujeme spotřebu a chráníme životní prostředí. Bosch vítá zavedení energetických štítků. Vzniká tak ohromný prostor pro úspory ve více než 210 milionů domácností v Evropě. Rozhodujícím faktorem u vysavačů není pouze energetická třída příkonu, ale také, zčásti, třída účinnosti vysávání v dolní části štítku. Je uváděna samostatně pro koberce a tvrdé povrchy. Další faktory jsou hluk, vydávaný přístrojem, a čistota vypouštěného vzduchu. I tyto faktory jsou důležité při výběru vašeho vysavače.

Energetická třída „A“ ještě nutně neznamená, že spotřebič má také dobrou účinnost vysávání. Pouze dobrá třída účinnosti vysávání zaručuje důkladné odstranění prachu z koberců 
a tvrdých podlah. Důkladné vysávání je navíc v důsledku efektivnějšího odstraňování prachu i rychlejší, čímž vám zaručí také úsporu času.

  • Vyšší třída účinnosti vysávání zaručuje lepší a rychlejší vyčištění tvrdých podlah včetně prachu ze spár mezi dlaždicemi nebo parket.
  • Vysoká účinnost odstraňování prachu pomáhá snížit množství alergenů a odstraňuje nečistoty z hloubky vašeho koberce.
  • Dobré hodnoty zaručují důkladné a také rychlé vysávání.
  • Čisté a hygienické koberce zajistí vysavač s účinností vysávání koberců třídy C nebo lepší (A nebo B). C je ekvivalentem účinnosti vysávání vítěze testu*.

Vysavače Bosch v e-shopu.